Anasayfa / Türkiyem / Türkiyede Eğitim / 15 Temmuz Şehitleri ile İlgili Kompozisyon
15 temuz şehitleri
15 temuz şehitleri

15 Temmuz Şehitleri ile İlgili Kompozisyon

15 temmuz destanı,15 temmuz darbe gecesi,15 temmuz ile ilgili,15 temmuz darbe videoları,15 temmuz belgeseli,15 temmuz hakkında bilgi,15 temmuz videoları,15 temmuz şehitleri

sevgili okurlar , sevgili çocuklar 15 temmuz Türkiye devletimiz için adeta bağımsızlık mücadelesi oluşturmaktadır. 15 temmuz vatan evlatlarının kahramanlaştığı bir tarih olarak aklımıza kazındı  türk evlatlarına yakışır bir şekilde düşmanların püskürtülüğü bu günün aınısına bizde turkiyemm.com olarak siz değerli ziyretçilerimizin kompozisyon larını burada paylaşmak istedik

15 temmuz, türkiye devleti için bir bağımsızlık mücadelesinin son aşamasını oluşturmaktadır. 15 temmuz, vatan çocuklarının kahramanlaştığı bir tarih olarak türkiye zamanı ismine destanların makaleldığı bir gündür. Yediden yetmişe her insanın sokaklarda ve çıplak elle kuvayı milliye oluşturduğu ve hücre hücre direndiği bir gündür.

15 temmuz, unutulmaz ki hatırlansın. Her gece gözünü 15 temmuz’a açan gözler, şöyle bir geceyi seyreder, yakarış eder ve dinlenmeye çekilir. Tetikte olmak, teyakkuz halinde olmak neymiş, iyi mi yapılırmış, kim vatanına nasıl haiz çıkması gerekiyormuş, hepimiz ve tüm dünya dersini almıştır.

15 temmuz, üniversitelerde okutulması ihtiyaç duyulan bir destanın tarihidir. 250 şehidin hiç düşünmeden silahların önüne durduğu insanlık için kara fakat gelecek için gün ışığı o günde, şehit olmak için uçurumışan 2500 kişi de yaralı olarak gazi olmanın şerefini yaşismilar.

Insanların şehit olmak için sokağa çıktı o günde, şehit olanlara ne mutlu ki amaçlarına ulaştılar. şehitlikten öte bir gayeyi binlerce senedir hesap defterlerinde tutmayan bir ulus, hesap kitap yapmadan, şehit olmak için uçurumıştıkça bu vatan bölünmeyecektir.

ölürsek şehit, kalırsak gazi anlayışının hiçbir vakit yenik olmayacağını anlayamayan şer odakları yine gelse, yine şehit olmak için gözü korkmamış, sinmemiş bir halkla karşılaşacaktır. Bizler bu şekilde bir milletiz. Can veririz, can alamaya da hevesli değiliz. Canımızı yakanın canını yakarız.

Bu ülkenin her bir karış toprağında şehit kanı vardır. şehit kanının düştüğü her toprak bizim şahsi meselemizin ana gayesidir. çiğnetmeyiz, böldürtmeyiz.

15 temmuz ile ilgili kompozisyon kısa hakkında yorumlarınızı aşağıdan derhal yazabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Önceki Türkiyede Yetişen tarım ürünleri nelerdir?
Sonraki Jurassic World:Yıkılmış Krallık Fragmanı Yayınlandı

İlginizi Çekecek Bir İçerik Bulduk

menenjit

Menenjit Nedir? Tedavi Yolları

Son derece tehlikeli olarak malum bu hastalığa “meningokok” adlı mikrop sebep olmaktadır. Hastalığa davetiye çıkartan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir