Anasayfa / Türkiyem / Türkiyede Sağlık / Ağız kokusuna yoğurt tedavi olur mu?
Ağız kokusuna yoğurt tedavi olur mu?
Ağız kokusuna yoğurt tedavi olur mu?

Ağız kokusuna yoğurt tedavi olur mu?

Ağız kokusuna yoğurt tedavi olur mu?

Ağız kokusuna yoğurt tedavi olur mu?

Ağız kokusu bir çok insan için gerçekten bir çile halini alıyor kimi zaman sevdiklerimiz ile sohbet ederken hep uzak durarak önüne geçmeye çalışsakta önüne geçemiyoruz

bununla ilgili olarak uzmanlar ağız kokusuna neden olanların arasında diş ve diş eti rahatsızlıklarının olduğunu vurguluyorlar bunun için kalsiyom zengini olan yoğurt tüketilmesi gerektiğini bildiriyorlar.

Yoğurdun ağız kokusuyla nasıl bir alakası olabilir sorusu akla gelebilir. Oysa yoğurt bakteriler göre sütten fermentasyon sonucu oluşan bir üründür. Dolayısıyla içeriğinde bulunan bakteriler ağız kokusunu yaratıcı bakterileri baskılayarak fena kokuyu engellemeye asistan oluyorlar.

Japonya’da Tsurumi Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada 24 gönüllüye 6 hafta baştan başa şekersizleştirilmiş yoğurt veriliyor. Yoğurt tüketiminden önce ve daha sonra nefes örnekleri incelendiğinde düzenli yoğurt tüketenlerde ağız kokusuna sebep olan bakterilerin sayısının önemli derecede azaldığı, fena kokunun nedeni olan hidrojen sülfür miktarının ise yarıya düştüğü gözlemleniyor.

 

Uzmanlar ağız kokusu, diş ve diş eti rahatsızlıkları için kalsiyumca da varlıklı olan yoğurt tüketiminin kayda değer olduğunu bildiriyor.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Önceki Nanoteknoloji Nedir? Nanoteknoloji Kullanım Alanları
Sonraki Ant-Man ve Wasp lı Fragmanı yayınlandı

İlginizi Çekecek Bir İçerik Bulduk

menenjit

Menenjit Nedir? Tedavi Yolları

Son derece tehlikeli olarak malum bu hastalığa “meningokok” adlı mikrop sebep olmaktadır. Hastalığa davetiye çıkartan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir