Anasayfa / Türkiyem / Türkiyede Sağlık / Badem yağı sakal ve bıyık çıkarır mı
badem-yagi-kil-cikarir
badem-yagi-kil-cikarir

Badem yağı sakal ve bıyık çıkarır mı

badem yağı sakal çıkartma,badem yağı bıyık çıkartma,badem yağı etkileri,badem yağı sakal çıkartırmı,badem yağı bıyık çıkartırmı,badem yağı kıllanma yaparmı

Bilim insanı durmadan araştırıyor ve bizde bu bilgileri bularak sizlerle paylaşıyoruz evet bu yazımızda sizlere bilim adamlarının badem yağının insan vucudundaki kıllanmayı arttırıp arttırmadığı üzerine yaptığı araştırma sonucunda badem yağının sakallara yararlı olduğu çünkü sakallardaki kepeği azaltarak sakalın altındaki deriyi nemlendirdiği, kısaca kurumasını engellediği ve ölü derileri temizlediği görmüşlerdir.

Sağlıklı sakalların uzamasını elde eden tatlı badem yağı sakallara güzel bir manzara verir, yumuşatır. Hatta badem yağı cilde uygulandığında kuru ve pul pul dökülen ciltlere günlük bir nemlendirici olarak kullanılabilmektedir.

badem-yagi-kil-cikarir
badem-yagi-kil-cikarir

Vücuttaki magnezyum eksikliğinin saç ve sakal dökülmesini tetiklediği ortaya çıkmıştır, badem yağı ise hem magnezyum hem de biyotin açısından varlıklı içinde ne olduğu sayesinde sakal ve saç uzamasına destek sunar.

Evde sakal yağı yapımı
Evde sakal yağı yapmak istediğinizde azca oranda jojoba yağı, badem yağı ve hindistan cevizi hasımnı karıştırarak oluşturacağınız tarifi sakallarınıza özellikle diplerden başlayarak uyguladığınızda ve en son tarak sayeinde dağıttığınızda bakımınız tamamlanmış olacaktır. Gece uyumadan önce sürerek yada sabah duş aldıktan sonrasında uygulayarak bütün gün parlak sakalların hazzını çıkarmanız mümkündür.

Ayrıca kaliteli bir badem yağı süratle emilir, ciltte de saçta veya sakalda da güzel bir his ve koku bırakır. Kısacası badem yağı yalnızca saç ve cilt için değil, sakallarına iyi bakmak isteyen ve uzatmak isteyen kişiler tarafından da kullanılmakta olan yararlı bir yağ çeşididir.

Bibliyografya: http://www.Naturaloilsandbutters.Com/almond-oil-for-beard/

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Önceki Türkiyede Hayvancılık ve Türkiyedeki Hayvan Türleri
Sonraki Çoban Yıldızı Nedir? Çoban Yıldızının Özellikleri Nelerdir?

İlginizi Çekecek Bir İçerik Bulduk

menenjit

Menenjit Nedir? Tedavi Yolları

Son derece tehlikeli olarak malum bu hastalığa “meningokok” adlı mikrop sebep olmaktadır. Hastalığa davetiye çıkartan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir