Anasayfa / Türkiyem / Türkiyede Hayvancılık / Büyükbaş Dana ve Düve Fiyatları Güney Doğu Hayvan Fiyatları
Dana Fiyatları
Dana Fiyatları

Büyükbaş Dana ve Düve Fiyatları Güney Doğu Hayvan Fiyatları

6 aylık dana fiyatları,çiftlikten simental düve fiyatları,satılık büyükbaş hayvan,holstein inek fiyatları,simental düve,
kars hayvan pazarı,satılık simental inek,montofon inek fiyatları bu tür sorularınızın cevapları yazımda vermeye çalışacağım.

Türkiye’ye dışarıdan gelen ithal dana ve ithal et ile birlikte dana fiyatları değişmeye adım atmıştır. Yinede yerli olarak yetiştirilen satılık danalara rağbet  oldukça yüksektir.. Ithal olarak yurt dışından getirtilen

satılık danalar;

angus dana ,imental dana, limuzin dana, hereford dana ve belçika mavisi dana ağırlıklı olmaktadır.

ülkemizde erkek dana satışı ekseriyetle canlı ağırlık hesabı ile yapılmaktadır. Canlı ağırlık fiyatları her hafta değişiklik gösterebilmektedir. Erkek dana satışı talebe bağlı olarak artacak olursa dana fiyatları yükselmekte, istek azalırsa düşmektedir.

Son zamanlara kadar besicilikle iştigal eden işletmeler; montofon dana, simental dana ve simental dana ağırlıklı olarak besicilik yapmışlardır. Son zamanlarda ithal dana gelmeye başlayınca; angus dana, hereford dana, limuzin dana, şarole dana ve belçika mavisi dana besiciliği başlamıştır.

Adam dana fiyatları ve dana satışı için irkın önemi:

Erkek dana fiyatları; dananın ırkına, ağırlığına, yaşına göre değişim gösterir. Dana besicisine göre gmeşhurk canlı ağırlık artışı önemlidir. Bazı ırklarda günlük canlı ağırlık artışı 900 gr/gün, birtakımlarında 1300 gr/gün olabilmektedir. Genelde adam danalar besiye alındığında gmeşhurk canlı ağırlık artışları 900 – 1300 gr/gün ortalamasındadır.
Gmeşhurk canlı ağırlık artışları erkek danalar için bakım ve beslenmeye bağlı olsa da genetik yapı ön plana çıkmaktadır. örnek olarak belçika mavisi dana gmeşhurk canlı ağırlık artışı1300 gr/gün olabilirken, aynı bakım beslenmede holstein dana gmeşhurk bu gramajı yakalayamaz. Erkek dana fiyatları bundan etkilenebilir.
Adam dana fiyatları ve dana satışı için yaş ve ağırlığın önemi:

Erkek dana satışı ve erkek dana fiyatlarını etkileyen bir başka faktörde yaşıdır. 4 ila 6 aylık dana fiyatları ile 7 – 8 aylık dana fiyatları bir değildir.
Canlı kg ile yapılan erkek dana satışı ağırlık olarak hesaplandığında dana fiyatları değişmektedir. Sığır ırkları içinde aynı yaşlarda olan danalarda değişiklıklar görülebilir. 6 aylık angus dana ile 6 aylık simental dana canlı ağırlığı bir olmayabilir.

Satılık Erkek Dana Fiyatları Türkiye’de Ortalama Olarak Şöyledir:

ERKEK DANA IRKLARI 4-6 AYLIK ERKEK DANA FİYATLARI 6-8 AYLIK ERKEK DANA FİYATLARI
Simental Dana 3.500 TL 3.800 TL
Holstein Dana  3.500 TL 3.800 TL
Montofon Dana  3.500 TL 3.800 TL
Angus Dana  3.500 TL 3.800 TL
Limuzin Dana  3.500 TL 3.800 TL
Hereford Dana  3.500 TL 3.800 TL
Şarole Dana 3.500 TL 3.800 TL
Belçika Mavisi Dana 3.500 TL 3.800 TL
[Toplam:3    Ortalama:3.3/5]
Arama Terimleri: 3 aylık simental buzağı fiyatları, 3 aylık simental buzağı fiyatları 2018, 5 aylık dana fiyatları, 6aylik dana fiyat nekadar
Önceki Huawei P20 Cep Telefonu Videolu Ürün Incelemesi
Sonraki En İyi Android Oyunları Temmuz 2018

İlginizi Çekecek Bir İçerik Bulduk

menenjit

Menenjit Nedir? Tedavi Yolları

Son derece tehlikeli olarak malum bu hastalığa “meningokok” adlı mikrop sebep olmaktadır. Hastalığa davetiye çıkartan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir