Anasayfa / Nedir / Deniz suyunun faydası nedir
deniz suyu
deniz suyu

Deniz suyunun faydası nedir

deniz suyunun sağlığa etkileri,deniz suyunun faydaları,deniz suyu özelikleri

Yazları denize girmeyi çok severiz yazın o sıcağında serin sulara girmek ferahlatır insanı en organik şeklidir çünkü refahlamanın aynı zamanda denizde bulunan maddeler bir çok hastalığa şifa olmaktadır. Deniz suları çok eski antik çağlardan bu yana tıp alanlardan oldukça fazla kullanılmıştır. Insan vücudunda bulunan 84 adet maddenin tamamını deniz içinde barındırır mineral tuzlar vardır , amino asitler vardır eser elementlerden oluşurlar o nedenle deniz doğal bir tedavi yöntemidir. özellikle çocuklar deniz suyundan bol miktarda faydalanmalıdırlar. Deniz suyunda bulunan içerikler insan kanında bulunan içeriklere en yakın maddeler barındır bunlardan başlıcaları; Kalsiyum karbonat, sülfat, potasyum klorür ve sülfat, magnezyum klorür, magnezyum sülfat tır

 

deniz suyu
deniz suyu

Deniz suyunun en etkili özelliği; yaralardan, alerjik reaksiyonların yol açtığı izlerden, isilikten ve tahriş olan bölgelerinize deva olmasıdır. Cilt bozukluğunun yol açmış olduğu hastalıkları tedavi etmektedir. Egzaman, atopik dermatit, sedef ve rosacea benzer biçimde cilt hastalıkları için deniz suyunun çok efsunk faydaı bulunmaktadır. Vücut toksinlerinden ve zehirli maddelerden arındırmaya yardımcı olmasının yanında, hücre yenilenmesine de katkıda bulunur. Saç sağlığında da önemli tesiri bulunmaktadır. ölü hücrelerin yok bulunmasına, bağışıklık sistemin güçlenmesine, kandaki oksijen miktarın artmasına, tiroid aktivitesi artmasını, enfeksiyonlardan kurtulmayı, parazit, mikrop, bakteri şeklinde zararlı etkenlerden kurtulmaya destek sağlar. Vücut direncini artırır ve bedeninizi koruma dibine almaktadır. Saçların kepeklenmesini ve yağlanmasını önler. Sivilceleri ve siyah noktaları temizleme de etkilidir. Kan dolaşımını hızlandırır ve mideyi rahatlatır. Mantar benzer biçimde olumsuz etkenlerden vücudu arındırır. Ağrı ve sancıları dindirmede etkilidir.

Deniz suyu, ancak fizyolojik hastalıklara deva olmaz. Birfazlaca psikolojik rahatsızlığa da şifa olabilmektedir. Anksiyete, depresyon, sinirlilik, agresiflik, psikolojik bozukluklara, muhteviyatında bulunan magnezyum, brom, lityum maddeleri tesiri ile tedavi etmektedir. çünkü bu maddeler, beyindeki melatonin ve serotonin seviyesini dengelemektedir. Rahatlatıcı etkisi ile refah ve mutluluk verir. Saçların kepeklenmesini ve yağlanmasını önler. Sivilceleri ve siyah noktaları temizleme de etkilidir. Kan dolaşımını hızlandırır ve mideyi rahatlatır. Mantar benzer biçimde negatif etkenlerden vücudu arındırır. özellikle erkeklerin korkunç rüyası ayak kokusu ve ter kokusunu giderme de başarı göstermişdır.

Son zamanlarda diş sağlığına çok önemli katkısı olduğu ortaya çıkmıştır. Diş ağrısı esnasında deniz suyu, ağızda gargara yapıldığında ağrıyı gidermektedir. Ağızda bulunan yaraların çabuk iyileşmesini sağlamaktadır. Deri soyulmasına zemin oluşturduğu için daha sağlıklı ve güzel ciltlere kavuşturmaktadır. Bundan dolayı estetik ve güzellik merkezlerinde deniz suyu kullanılmaktadır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Önceki YKS Temel Yeterlilik Testi (TYT) 2018 soruları ve cevapları
Sonraki Likopen nedir? Likopenin zararları ve faydaları nelerdir?

İlginizi Çekecek Bir İçerik Bulduk

menenjit

Menenjit Nedir? Tedavi Yolları

Son derece tehlikeli olarak malum bu hastalığa “meningokok” adlı mikrop sebep olmaktadır. Hastalığa davetiye çıkartan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir