Anasayfa / Yaşam / Sağlık / Et beni koparmak zararlı mıdır? Et beni tedavi yöntemleri nelerdir?
et beni
et beni

Et beni koparmak zararlı mıdır? Et beni tedavi yöntemleri nelerdir?

Et beni hemen hemen çoğu insan da görülmektedir ve çok yaygın haldedir. Fakat et beni koparmak oldukça tehlikelidir. Et beni koparmak hangi cilt rahatsızlıklarına yol açar, et beni koparmak zararlımıdır, et beni koparmak kansere neden olurmu gibi oldukça fazla sorular vardır bu benler ile ilgili bizde sizler için bu soruların cevaplarını araştırdık işte et beni koparmanın zararları

Et beni, cilt renginden daha koyu ve kabarık şekiller olarak görülür. Hormonal dengesizlik, hamilelik, menopoz, enfeksiyonlar, kiloda ani düşüş ve çıkışlar gibi durumlar et benlerinin ortaya çıkmasına neden olur. Aynı zamanda bağışıklık sisteminin zayıf olması ve streste et benlerinin çıkmasında etkilidir.

 Et beni neden olur?

Et benleri cilt renginden daha koyu, kabarık deri parçalarıdır. Et benlerinin ortaya çıkmasında birçok sebep rol oynar. Enfeksiyonlar, kiloda ani düşüşler ve çıkışlar, menopoz, hamilelik ve hormon seviyelerindeki değişiklikler bu sebeplerden birkaç tanesidir.

et beni
et beni

Bunların dışında bağışıklık sisteminin zayıflaması ve stres de et benlerinin çıkmasında etkilidir. Ayrıca sürekli boğazlı kıyafetler giymeyle ve şişmanlıkta sürtünmeyle de et benleri oluşabilir.
Et benleri en çok ter bezinin olduğu yerlerde çıkarlar. Bu yerler en çok boyun, koltukaltı ve kasık bölgesidir. Aile üyelerinde et beni görülen kişilerde et beni çıkma olasılığı daha yüksektir.
Kozmetik sanayisi yüzünden her zaman yeni bir ürün ortaya çıkıyor.

İnsanın dış görünüşünün devamlı önem taşıdığı son zamanlarda genellikle kadınların vücudunda deri üstünde beliren et benleri kadınların korkulu rüyası olabiliyor. Bunu gören kadınlar hemen et benini koparmak için acele ediyor.

Kadınlar!! lütfen et benlerinizi asla kopartmayın çekelemeyin sıkmayın hatta hiç ellemeyin sizler estetik açıdan rahatsız ediyor olabilir ama çok ciddi cilt hastalıklarına davetiye çıkartıyor olabilirsiniz.

Et beni koparma işlemi için hastanede ne gibi yöntemler tercih edilmelidir?

1-Radyo frekans yöntemi
2- Buharlaştırma yöntemi

3- Ameliyat ile et beni alma
4- Enjekte ile alma yöntemi

Et beni koparma yerine bitkisel tedavi yöntemleri deneyebilirsiniz. Et beni tedavisi için aşağıda vermiş olduğumuz tarifi deneyebilirsiniz.

Malzemeler

• 1 yemek kaşığı çakal eriği çiçeği
• 1 yemek kaşığı kantaron çiçeği

Nasıl hazırlanır?

Vermiş olduğumuz malzemeleri sıcak suyun içerisinde demliyoruz. Hazırladığınız bu karışımı sabah ve akşam tüketerek et benlerinden kurtulmanız mümkün.

 Sarımsak ile Et Beni Düşürmek

Sarımsak ile et benleri yok etmek için 1 diş sarımsağı iyice ezerek püre haline getirin ve içeriğine 2 -3 tane karanfil atarak ezmeye devam edin. Hazırladığımız karışı et beni olan bölgeye sürün ve bir bant ya da temiz benle bu bölgeyi kapatın. Karışım bütün gün et beninin üzerinde durmalıdır. Daha ilk denemede et beni yok olmaktadır ama eğer yok olmaz ise 3 defa kadar denemeniz yeterlidir. Sarımsak et benini yakarak et eder bu yüzden çok etkili ve kabul görmüş bir yöntemdir

Sarmısak Karışımı

3 diş sarımsak ve 4 tane karanfili blendırdan geçirin. Püre haline gelen karışımı et benlerine sürün ve üzerini bantla kapatın, yarım saat bekledikten sonra bandı kaldırın. Bu uygulamayı et beni düşene kadar deneyebilirsiniz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Önceki 2018 Nissan IMx Kuro Concept Resimleri
Sonraki Ağustos Böceği ve İlginç Özellikleri

İlginizi Çekecek Bir İçerik Bulduk

Influencer Pazarlaması için ilk Türkçe Kaynak Raflarda!

Merakla Beklenen  ‘Dijital Çağın Mesleği: Nasıl Influencer Olunur?’ Kitabı Yayınlandı! “Oyun oynayarak para kazanıyorlar,  Fashion …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir