Anasayfa / Türkiyem / Türkiyede Hayvancılık / Holstein gebe düve satışı ve holstein inek fiyatları
Holstein inek Satışı
Holstein inek Satışı

Holstein gebe düve satışı ve holstein inek fiyatları

ülkemizde en verimli süt üretimi yapabilen büyük baş hayvan Holstein dır  Holstein inek fiyatları, yaşına ve süt verimine göre değişiklik göstermektedir. Holstein inek fiyatları tamamen talebe göre fiyatta değişiklik göstermektedir.

satılık Holstein inek sitemizin yorum kısmında yazarak Holstein inek satıcılarına ulaşabilirsiniz.

Besiye alınacak satılık holstein dana fiyatları, genelde damızlık olarak kullanılmaktadır. holstein düve fiyatları yine talebe göre değişkenlik gösterebilir.

daha çok devlet tarafından verilen faizsiz hayvan kredisi verildikten sonra holstein fiyatları daha çok artış göstermeye başlamıştır.

ülkemizde daha çok holstein inekler kimileri hoştayn inek veya holştayn inek olarakta yazılır holstein inek fiyatları hollandada aşağıdaki fiyatlarda satılmaktadır.

besi için alınan hayvanlara 2 yıl vadeli sıfır faizli hayvan kredisi verildikten sonra besi yapılacak holstein dana fiyatları çok fazla olmasa bile biraz fiyatlarda artış gözlenmiştir.

Süt hayvancılığı yapmak isteyenlere devletin 7 yıl vadeli faizsiz kredi vermeye başlaması ile holstein gebe düve satışı ile holstein inek fiyatları epey artış göstermiştir. Diğer süt hayvanlarına göre satılık holstein inek bulmak zor olduğundan holstein inek fiyatları yüksek olmaktadır.

Damızlık büyükbaş süt hayvancılığı yapmak isteyenlerin son zamanlarda artış göstermesi ve bazı büyük kuruluşların bu işe soyunması piyasadaki damızlık hayvan satışlarını da etkilemiştir. İç piyasadan tedarik edilemeyince ithal damızlık hayvanda getirilmeye başlanmıştır.

Holstein inek fiyatları
Holstein inek fiyatları

Satılık holstein buzağı dişi ise bir haftalıkken fiyatı 1.100 TL ye alıcı bulabilmektedir.

Gebe düve satışı 4.200 TL ila 4.600 TL arasında olmaktadır. Gebe düve satışı önemlidir. Devletin yapmış olduğu hayvancılık desteklerinden faydalanmak için şarttır. Düvenin gebe olma şartı aranır.

Gebe düve satışı safkan olarak tesbit edilen yani mavi sertifikası bulunan 6-7 aylık gebe düveler ise 6.000 TL ila 6.500 TL arasında  satılmaktadır.

Süt verimi iyi olan genç holstein inek fiyatları 6.000 TL ila 7.500 TL ortalamasında satılmakta ve alıcı bulmaktadır.

Holstein Almak veya Satmak isteyenler yazımızın altındaki yorum kısmına yazabilir bu sayede alıcı ve satıcı bir araya gelmiş olur.

Holstein inek Satışı,Holstein Gebe Düve Satışı,Holstein ine fiyatları,Holstein düve fiyatları,hoştayn inek fiyatları,hoştayn düve fiyatları,satılık Holstein inek,holstein fiyatları,Holstein inek arıyorum,Holstein inek satıyorum gibi sorularınıza cevap alabilmek için sitemizin yorum kısımlarını kullanabilirsiniz. bir kaç saat içinde yazdığınız yorumlar onaylanarak yayınlanacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Önceki Kan Grubuna Göre Kişilik Analizi ve Kan grubu Özellikleri
Sonraki Son Trend Kışlık Çizme Modelleri ve Çizme Kombinleri 2018

İlginizi Çekecek Bir İçerik Bulduk

menenjit

Menenjit Nedir? Tedavi Yolları

Son derece tehlikeli olarak malum bu hastalığa “meningokok” adlı mikrop sebep olmaktadır. Hastalığa davetiye çıkartan …

1 Yorum

  1. Merhabalar.
    Damizlik gebe duvelerle ilgileniyoruz.
    Lutfen benimle irtibata gecebilirmisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir