Anasayfa / Teknoloji / inverter klima nedir ve avantajları nelerdir
inverter klima
inverter klima

inverter klima nedir ve avantajları nelerdir

Inverter klima nelerdir?

Klasik modellerden farklı olarak, ınverter klima enerjiyi daha bereketli kullanma olanağı sağlıyor. Elektrik frekansının değiştirilmesi ile kopresör devri ayarlanıp, ısıtma/soğutma ihtiyacına göre kompresör devir değişimiyle kapasite testü düzgün yapılabiliyor. Eco inverter, ınverter fonksiyonu yardımıyla yüksek verimle çalışıyor. Verimliliği daha da yüksletmek için geliştirilmiş konderser ve kompresör performansı, mikro bilgisayar kontrolü ve öteki yenilikler kullanılıyor. Daha hızlı ve çok seçenekli operasyon özelliklerine haiz olmasının yanı sıra klasik modellere göre enerji tüketimi üçte iki oranında düşüyor.

Hizli soğutma ve isitma

Bu sistemin bir özelliği de klimanın ilk devreye girdiği sırada kompresörün en yüksek verimde çalışarak, kısa zamanda soğutma/ısıtma sağlaması. Böylece klasik modellerden yüzde 50 daha kısa sürede ısıtma/soğutma derecesine ulaşılabilir. Sıcak yaz günlerinde yada soğuk kış sabahları için ülkü bir çözüm olarak sunulabilir.

Mekan istek edilen sıcaklık seviyesine ulaştıktan sonra, ısıtma/soğutma sabitleme ayarı da yapılabiliyor. Böylece ısının veya soğukluğun istenmeyen şekildi inip çıkması engelleniyor. Elektriğin daha bereketli kullanılması da sağlanıyor. Ayrıca mekandaki insan rakamsı değişse dahi ısı sabitleme ayarı yardımıyla sürekli konfor elde edilebiliyor. Eco inverter en soğuk kış günlerinde bile istenilen konforu sunabilme özelliğine haiz.

inverter-klima
inverter-klima

Pak hava için

Klimadaki hava temizleme ve koku alma filtresi havada bulunan 0.01 mikrona kadar olan partikülleri temizler ve karbon filtresi ile de mahaldeki kötü kokuları yok eder. Fan klima çalıştırıldıktan bir müddet sonra devreye giriyor ve istenmeyen kokuların kaynağı olan hava giderilmiş oluyor. Klimalarda fan önemli. çünkü bu sayede klima çalıştırıldıktan bir müddet sonra fan devreye girerek istenmeyen kokular önleneyebiliyor. Bu klimalarda üçlü filtre sistemi ortamda bulunan büyük partikülleri tutar, elektrostatik hava filtresi mikroskobik partikülleri tutar ve karbon filtre kötü kokulara sebep olan partikülleri yok eder. ön açık oturum temizliği pratik yöntemlerle yapılır. Kolay çıkarılma ve yıkanma özelliklerine haiz bu klimalar yüksek performansla çalışır, ancak daha az enerji tüketir.

Panasonic bayi ağı genişliyor

Panosonic klimaları türkiye dağıtıcıü panatek a.ş. De yurt çapına yayılmış ve bütünü tse belgeli geniş bayi ve servis ağı ve yedek parça stoğu ile türkiye’nin her yerinde satış ve satış sonrası hizmet veriyor. şu anda 87 yetkili bayi ve 48 yetkili servisiyle hizmet veren panosonic inverter klima satıcısı panatek firması önümüzdeki yıllarda servis ve bayi teşkilatını genişletmeyi amaçlıyor. Sadece panasonic klimalarının satıldığı ve satış sonrası hizmetlerin de yapıldığı bu noktalara geçtiğimiz günlerde bir yenisi daha eklendi. Istanbul’un dolapdere semtinde yer alan satış noktasınını açılışına, matsushita electrik istanbul ofisi başkanı mr. Kawakita ve panatek a.ş. Kurucu ve idare kurulu başkanı taner bilgin de katıldı.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Önceki en iyi lastik markası sıralaması
Sonraki Ahmed Cevdet Paşa Kimdir

İlginizi Çekecek Bir İçerik Bulduk

menenjit

Menenjit Nedir? Tedavi Yolları

Son derece tehlikeli olarak malum bu hastalığa “meningokok” adlı mikrop sebep olmaktadır. Hastalığa davetiye çıkartan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir