Anasayfa / Nedir / işsizlik Maaşı için Başvuru Nasıl Yapılır
issizlik-maasi
issizlik-maasi

işsizlik Maaşı için Başvuru Nasıl Yapılır

işsizlik maaşı Günümüzde bir çok insan farklı iş sektörlerini denemektedir. Artan masraflarını karşılamak ve ailesinin maddi durumuna katkıda bulunmak isteyen insanoğlu iş bölgeleri ile anlaşamamaları durumunda ayrılarak işsizlik maaşına yönelmektedir. Fakat işsizlik maaşının alınması ile ilgili belirli şartların oluşması ve taşınması gerekmektedir.

Işsize göre maaşı ne kadardır?

işsizlik maaşı oranları her sene değişiklık göstermektedir. Yurttaşlar iş yerlerinden ayrıldıktan sonrasında genellikle ne kadar işsizlik maaşı alacaklarını merak etmektedir. Işsizlik maaşları asgari ücrete oranlanarak verilmektedir ve ortalama olarak en düşük miktarı 805 tl en yüksek miktarı ise 1623 tl’dir. Işsizlik maaşları çalışanlamış olurın son 4 ayda almış oldukları brüt maaşın %40’ı olarak hesaplanmaktadır.

Işsize göre maaşı şartları nelerdir?

işsizlik maaşı devlet tarafından herhangi bir geliri olmayan ve muhtaç kişilere yönelik iş buluncaya dek ödenen bir destektir. Işsize göre maaşı alabilmek için işveren tarafınca işten çıkarılmanız gerekmektedir. Kendi isteğiniz ile işten ayrılmanız niteliğinde işsize göre maaşından faydalanamamaktasınız. Bunun yanı sıra iş yerinizde meydana gelen iflas ve iş kaybı olayları ile alakalı olarak da işsizlik maaşından faydalanabilirsiniz. Bunun yanı sıra dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan en önemli nokta iş yerinizde yaklaşık olarak 120 gün prim ödeyerek çalışmış olmanızdır.

işsizlik maaşı başvurusu iyi mi yapılır?

Işsize göre maaşı başvuruları işkur şubeleri üzerinden yapılabileceği benzer biçimde işkur resmi web sitesi üzerinden de yapılmaktadır. Bu başvurularda sizlerden bazı bilgi ve belgeler istek edilmektedir. Bu malumat ve belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde temin etmeniz sizler için efsunk avantaj elde edecektir. Belirtmiş olduğumuz şartları yerine getirdiğiniz takdirde başvurunuz değerlendirilerek müspet olarak sonuçlandırılacaktır. Tekrar başvurularınızı web sitesinden veya işkur şubeleri vasıtasıyla takip edebilirsiniz.

bir diğer yazımız olan Windows 10 bilgisayarı zaman ayarlı nasıl kapatılır  başlıklı yazımızıda okumanızı tavsiye ederiz. bu yazımızda windows 10 işletim sistemli bir bilgisayarı zaman ayarlı nasıl kapatabiliriz onu anlatıyoruz

[Toplam:2    Ortalama:3.5/5]
Önceki Boğaları Neden Kırmızı Renk Kızdırır?
Sonraki Samsung Galaxy J7 Prime 2 Güncellemesi

İlginizi Çekecek Bir İçerik Bulduk

Influencer Pazarlaması için ilk Türkçe Kaynak Raflarda!

Merakla Beklenen  ‘Dijital Çağın Mesleği: Nasıl Influencer Olunur?’ Kitabı Yayınlandı! “Oyun oynayarak para kazanıyorlar,  Fashion …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir