Anasayfa / Yaşam / Sağlık / Kollarda titreme’nin nedenleri nelerdir
kollarda titreme
kollarda titreme

Kollarda titreme’nin nedenleri nelerdir

Kollarda titreme Günümüzde bazı insanlarda istem dışı kol titremeleri yaşanabiliyor. Bu tür yaşanan titremeler kaslarda ki seğirmelerdir diyebiliriz. Kolun titreme sebepleri pek çok nedene bağlı olarak gelişebilir. Sadece kol bölgesinde olmayıp vücudun diğer bölgelerinde de titremeler yaşanabilir. Gayri ihtiyari kas kasılmaları sonucunda kolunuz titremeye başlar. Bunun altında yatan biroldukca sorun olduğunu unutmadan ilk iş olarak hekim yoluna başvurmanız icap ettiğini de söylemek isteriz. Genel anlamda bu tür titremelerin altında yatan en bariz nedenlerinden birisinin ise yoğun duygu ve ruhsal gerginlikten kaynaklı olduğunu söylememiz mümkündür. Kimi vakit kola çok fazla yük bindirmeniz kaslarınızı zorlamanıza ve kasılmasına sebebiyet verebilir. Bu şekilde durumda da kolun titremesi kaçınılmaz olur. Kol titremesi ile beraber kendini yayınlayan bazı hastalıkların bulunduğunun altını çizmek isteriz. Bunlar, hipertiroidizm, sinir krizi hastalıkları, hormonal sorunların yanı sıra beyin hastalıkları diyebiliriz. şayet ki kol titremesi ne yapılıp edilse de bir türlü geçmiyorsa tüm bunların sebepleri mutlak surette araştırılması gerekiyor. Zehirlenme durumu olduğu vakitte kol titremeleri çok fazla görülen sağlık sorunlarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

Kol titremelerinin ana sebepleri

Sıvı kaybının yaşanma hali: sıvı kaybının çok fazla olduğu anlarda vücutta ki titremelerde doğal olarak artış görülür. Titreme sadece kolu kapsamayarak bütün vücutta görülmeye başlanır. Vücudun fazlaca sıvı kaybetmesi, bütün vücutta titremelerin meydana gelmesine niçin olur.

kollarda titreme
kollarda titreme

Yoğun egzersiz hali: yoğun bir egzersiz programını teknisyenız kasların kasılmalarına neden olur. Egzersiz icra eden kişilerde ki kas zayıflığına bağlı olarak kol titremeleri meydana gelir. Bu nedenle egzersiz meydana getiren vatandaşlarımızın da egzersiz yaparken kollarına aşırı yük bindirecek hareketler yapmamaları gerekir. Aksi takdirde kol titremleri çok fazla olmaya başlayacaktır.

Hareketsizlik olmak: hareketsiz olan kişilerde de ne yazık ki kol titremeleri çok fazla görülmektedir. Vücudun çok fazla çalışmaması naturel olarak kasların formdan düşmesine neden olacak bir durumdur. Kol titremelerine bağlı olarak bir ekip uyulma problemlerı da buna bağlı olarak ortaya çıkmaya başlar. Saymış olduğumuz tüm bu sebeplerin haricinde kişilerde ki olup biten kol titremelerin farklı bir ekip sebepleri vardır. Bu tarz şeylerin başlangıcında ise vücutta ki mineral eksikliği diyebilmemiz mümkündür. Mineral bakımından kişinin yetersiz beslenmesi durumunda ise kol titreme vakaı çok fazla görülmeye başlanacaktır. Hepsiın önüne geçilebilmesi adına ferdin mutlak surette daha fazla dikkatli olması gerekmektedir. Kol titremelerinin niçin olduğunu araştırarak hızlı şekilde giderilmesini de sağlayabilirsiniz.

 

Yazımızı ile ilgili yorumlarınızı lütfen yazımızın sonraki yorum kısmına yazarak bizimle paylaşmanızı rica ederiz. Ayrıca bu yazımızı beğendiyseniz Karaciğer Kendini Yenilermi? Karaciğer Kaç günde Temizlenir? adlı yazımızıda okumanızı tavsiye ederiz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Önceki Albert Eisntein’dan Atatürk’e Mektup Orjinal Hali
Sonraki Halı Saha Nasıl Yapılır

İlginizi Çekecek Bir İçerik Bulduk

fezleke

Fezleke Nedir

Fezleke, aslen birçoğumuzun bilmiş olduğu bir kavramdır. çoğunlukla gmeşhurk hayatta karşılaşabileceğimiz, gündelik hayatımız içinde toplumla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir