Anasayfa / Türkiyem / Türkiyede Hayvancılık / romanov koyunu özellikleri ve fiyatı
romanov koyun
romanov koyun

romanov koyunu özellikleri ve fiyatı

Satılık romanov koyun ve satılık romanov kuzu arayan yetiştiriciler, romanov koyunu özellikleri dolayısyla gittikçe artmaktadır. Koyun yetiştiricileri arasında kuzu makinesi olarak isimlendirilmektedir. Romanov koyunu özellikleri üçüz, dördüz doğum yapması, yılda iki defa hamile kalması ile bilinir. Bundan dolayı kuzu makinesi ismi takılmıştır.

Romanov koyun ırkı rusya’da geliştirilmiş olup, postunun işlenerek özellikle soğuk kış günlerinde giysi olarak kullanılması “özellikle asker giysisi” için melezleme yöntemi ile geliştirilmiş bir koyun ırkıdır. şundan dolayı rusya yeni zamana kadar bu koyun ırkının ülke dışına çıkışına izin vermemiştir. 2000 li senelerın başından itibaren azda olsa rusya dışına çıkarılabilir durumdadır.

Romanov koyunu ülkemizde öncelikle erzurum Atatürk üniversitesi tarım fakültesinde ülkemizde bulunan koyun ırkları ile melezleme çalışması yapmış, bu çalışmalar halende devam etmektedir. Bu gelişmeleri sadece basından ve internet ortamındaki haberlerden duymakta ve görmekteyiz.

Bilinmiş olduğu kadarı ile birde, romanov koyun yetiştiricileri derneği vardır. Ara sıra dernekten internet ortamına düşen açıklamalara rastlamaktayız.

Romanov koyunu özellikleri gereği çok çabuk üremesi koyun yetiştiricilerinin ilgisini çekmiş, koyun ve kuzu eti için daha fazla koyun üretimi daha çok kar düşüncesi ile ülkemizde satılık romanov koyun aranması gittikçe artmıştır.

Romanov koyun yetiştirmek için bazı işletme sahipleri romanov koyun ithalatı yaparak, ülkemizde romanov koyun yetiştiriciliği oluşturmaya başlamışlardır.

Romanov koyunları ülkemizde yaygın şekilde yetiştirilmesi yapılmadığından romanov koyunu fiyatları ve romanov kuzu fiyatları çok şundan fiyatlarla anılmaktadır. Yakın zamanda yetiştirilmesi yaygınlaşırsa romanov fiyatları normal zemine oturacaktır.

Satılık romanov koyun alacaklar yada romanov koyun ile romanov kuzu satacaklar konumuzun yorum kısmına arzu yorumlarınızı yazın satılık romanov koyun ve satılık romanov kuzu için hem alıcı bununla birlikte satıcı için yardımcı olalım. Yorumlarınız bir gün içinde yayınlanır.

Yazımızın altında bulunan yorum kısmından romonov koyunu alım satımı yapabilirsiniz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Önceki Ahmed Cevdet Paşa Kimdir
Sonraki Arı Çeşitleri-Arı Türleri-Kafkas-Carniola-Suriye-Anadolu-Siyah Bal Arısı

İlginizi Çekecek Bir İçerik Bulduk

menenjit

Menenjit Nedir? Tedavi Yolları

Son derece tehlikeli olarak malum bu hastalığa “meningokok” adlı mikrop sebep olmaktadır. Hastalığa davetiye çıkartan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir