Anasayfa / Teknoloji / Mobil / Samsung Galaxy J6 Yazılım Güncellemesi
samsung galaxy j6
samsung galaxy j6

Samsung Galaxy J6 Yazılım Güncellemesi

Samsung Galaxy J6 ‘nin android güncellemesi hakkında bilgiler bulabileceğiniz yazımı beğenmeniz dileğiyle.

öteki işletim sistemlerinde olduğu benzer biçimde android işletim sistemlerinde de yenilikler yazılımlar güncelleme ile dağıtılmaktadır. Bu güncellemeler genel olarak ise web üzerinden yapılabilir ve özellikle yüksek kapasiteli güncellemeler ise wifi üzerinden yapılmalıdır. Güncellemeler sonrası telefonunuzda yazılımsal yenilikler değişiklikler olabilir ve farklı özellikler gelebilir. Bu gibi değişiklikler üzerinde sadece değişim değil geliştirilen özelliklerde gelebilir.

Genel olarak meydana getirilen güncellemeler küçük bir güncelleme ise hatalar düzeltilecektir yada emniyet yamalar üzerinden devam edebilir. şayet farklı bir güncelleme gelecek ise genel olarak telefonunuz desteklemesi gerekebilir. Son zamanlarda söylenen güncelleme ise android 9.0 pie güncellemesi olarak karşımıza gelecek.

Android güncelleme için bazı önlemler almanız yada güncelleme öncesi bazı ayarlamalar yapmanız gerekebilir. Bu güncelleme sonrası işlemleri birkaçını sıralayalım…

– şarj durumunuzun en az yüzde 50 olması veya şarja takarak yapılmasında fayda var.. Son zamanlarda piyasaya çıkan akıllı telefonlarda düşük şarj durumlarında muamele yapmıyor ve şarja takmadan işlem yapmıyor.

– ne olursa olsun cihazınızda yeterli depolama kapasitesiz olması gerekmektedir. Aksi şekilde yükleme sırasında takılmalardan aletinız açılmayabilir ve bilgilerinize zarar gelebilir. Bu gibi durumların sonucunda ise cihazı sıfırlamanız gerekmektedir.

– güncelleme esnasında cihaz üzerinden hiçbir tuşa basmayınız yada bataryasını çıkarmaya çalışmayınız. şayet güncelleme sırasında bir sıkıntı yaşarsanız bu aygıt içerisinde bulunan bilgilerinizin kaybolmasına sebep olabilir.

– güncelleme işlemini ne olursa olsun wifi üzerinden yapmalısınız. Aksi halde gsm operatörünüzün sunmuş olduğu web kotası size yetmeyecektir.

-talep eder güncelleme yapınız dilerseniz farklı bir muamele olsun. Tüm işlemlere başlamadan önce kesinlikle cihaz üzerinde bulunan bilgilerinizi yedekleyiniz.

Samsung galaxy j6 güncelleme – samsung galaxy j6 android güncelleme
Güncelleme işlemini ayarlar >> aygıt ile alakalı >> yazılım güncelleme bölümünden internet rabıtası ile yapabilirsiniz. Burada kısa vakit sonrasında güncelleme var ise bulacaktır ve indirme işlemi için bağlayacaktır. Indirme işleminden sonrasında yükleme ve en son ise cihazı yine başlatacaktır.

Not : güncelleme esnasında aygıt üzerinden hiçbir tuşa basmayınız veya bataryasını çıkarmaya çalışmayınız. Eğer güncelleme esnasında bir sorun yaşarsanız bu aygıt içinde bulunan bilgilerinizin kaybolmasına sebep olabilir. Mutlaka cihazınızda yeterli depolama kapasitesiz olması gerekmektedir. Aksi halde yükleme esnasında takılmalardan cihazınız açılmayabilir ve bilgilerinize zarar gelebilir. Bu gibi durumların nihayetinde ise cihazı sıfırlamanız gerekmektedir.

bir diğer yazımız olan Samsung Galaxy J7 Prime 2 Güncellemesi başlıklı yazımızıda okumanızı tavsiye ederiz. bu yazımızda samsung galaxy j7 prime 2 nin  android güncellemesi hakkında bilgiler veriyorum

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Önceki Samsung Galaxy J7 Prime 2 Güncellemesi
Sonraki Samsung Galaxy J8 Güncellemesi

İlginizi Çekecek Bir İçerik Bulduk

menenjit

Menenjit Nedir? Tedavi Yolları

Son derece tehlikeli olarak malum bu hastalığa “meningokok” adlı mikrop sebep olmaktadır. Hastalığa davetiye çıkartan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir