Anasayfa / Teknoloji / Mobil / Samsung Galaxy J8 Güncellemesi
Samsung Galaxy J8
Samsung Galaxy J8

Samsung Galaxy J8 Güncellemesi

Samsung galaxy j8 güncellemesi
öteki işletim sistemlerinde olduğu şeklinde android işletim sistemlerinde de yenilikler yazılımlar güncelleme ile dağıtılmaktadır. Bu güncellemeler genel hatlarıyla ise web üzerinden yapılabilir ve özellikle yüksek kapasiteli güncellemeler ise wifi üzerinden yapılmalıdır. Güncellemeler sonrası telefonunuzda mantıksal yenilikler değişiklikler olabilir ve farklı özellikler gelebilir. Bu şeklinde değişiklikler üzerinde ancak değişim değil geliştirilen özelliklerde gelebilir.

Genel hatlarıyla yapılan güncellemeler küçük bir güncelleme ise yanlışlar düzeltilecektir veya güvenlik yamalar üzerinden devam edebilir. Eğer farklı bir güncelleme gelecek ise genel hatlarıyla telefonunuz desteklemesi gerekebilir. Son zamanlarda konuşulan güncelleme ise android 9.0 pie güncellemesi olarak karşımıza gelecek.

Android güncelleme için bazı önlemler almanız yada güncelleme öncesi bazı ayarlamalar yapmanız gerekebilir. Bu güncelleme sonrası işlemleri birkaçını sıralayalım…

– şarj durumunuzun en az yüzde 50 olması veya şarja takarak yapılmasında fayda var.. Son zamanlarda piyasaya çıkan akıllı telefonlarda düşük şarj durumlarında muamele yapmıyor ve şarja takmadan muamele yapmıyor.

– ne olursa olsun cihazınızda ehil depolama alanız olması gerekmektedir. Aksi şekilde yükleme esnasında takılmalardan cihazınız açılmayabilir ve bilgilerinize zarar gelebilir. Bu gibi durumların sonunda ise cihazı sıfırlamanız gerekmektedir.

– güncelleme sırasında cihaz üzerinden hiçbir tuşa basmayınız veya bataryasını çıkarmaya çalışmayınız. Eğer güncelleme sırasında bir sorun yaşarsanız bu aygıt içinde bulunan bilgilerinizin kaybolmasına sebep olabilir.

– güncelleme işlemini ne olursa olsun wifi üzerinden yapmalsıcaklıknız. Aksi biçimde gsm operatörünüzün sunmuş olduğu web kotası size yetmeyecektir.

-talep eder güncelleme yapınız dilerseniz farklı bir muamele olsun. Bütün işlemlere başlamadan önce ne olursa olsun aygıt üzerinde bulunan bilgilerinizi yedekleyiniz.

Samsung galaxy j8 güncelleme – samsung galaxy j8 android güncelleme
Güncelleme işlemini ayarlar >> aygıt hakkında >> yazılım güncelleme kısmınden web bağlantısı ile yapabilirsiniz. Burada kısa vakit sonrasında güncelleme var ise bulacaktır ve indirme işlemi için bağlayacaktır. Indirme işleminden sonra yükleme ve en son ise cihazı yeniden başlatacaktır.

Not : güncelleme sırasında aygıt üzerinden hiç bir tuşa basmayınız veya bataryasını çıkarmaya çalışmayınız. şayet güncelleme esnasında bir sıkıntı yaşarsanız bu aygıt içerisinde bulunan bilgilerinizin kaybolmasına sebep olabilir. Kesinlikle aletinızda ehil depolama kapasitesiz olması gerekmektedir. Aksi biçimde yükleme esnasında takılmalardan aletinız açılmayabilir ve bilgilerinize zarar gelebilir. Bu gibi durumların sonunda ise cihazı sıfırlamanız gerekmektedir.

bir diğer yazımız olan Samsung Galaxy J7 Prime 2 Güncellemesi başlıklı yazımızıda okumanızı tavsiye ederiz. bu yazımızda samsung galaxy j7 prime 2 nin  android güncellemesi hakkında bilgiler veriyorum

başka bir yazımızda ise daha düşük bir modeli olan Samsung Galaxy J6 Yazılım Güncellemesi yazımızıda okumanızı öneririz samsung’un J modellerinin android güncellemeleri hakkında bilgiler mevcuttur.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Önceki Samsung Galaxy J6 Yazılım Güncellemesi
Sonraki Kaçış Sendromu Nedir Kaçış Sendromu Nedenleri

İlginizi Çekecek Bir İçerik Bulduk

menenjit

Menenjit Nedir? Tedavi Yolları

Son derece tehlikeli olarak malum bu hastalığa “meningokok” adlı mikrop sebep olmaktadır. Hastalığa davetiye çıkartan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir